Mezat Yazılımı Nedir?

Mezat yazılımı; her türlü ürünün satıcılar tarafından satışa çıkarılıp alıcılar tarafından açık arttırma usülüyle teklif verilmesine imkan sunulan, alıcı ve satıcıları tek bir çatı altında toplayan online plaformdur.

Mezat yazılımı; satıcılar için, ürünün değerinde satılmasını ve daha yüksek tekliflere ulaşmayı, alıcılar içinse, doğru ürüne kolay ve güvenli şekilde ulaşmayı hedefler. Online olarak yapılan bu hobi veya ticari faaliyete aracılık eder.

İlgili Başlıklar : Online mezat sitesi, Mezat sitesi kurulumu, Canlı mezat sitesi, Canlı mezat kurulumu, Müzayede sitesi, Müzayede sitesi kurulumu, Açık arttırma sitesi, Açık arttırma sitesi kurulumu

Nasıl Çalışır?

Mezat sitesini kullanmak için;

Satıcılar öncelikle mezat sitesi kurmak istiyorum linkine tıklayarak mezat sitesi kurulum başvurusu yaparlar. Başvuru değerlendirilip site kurulumu yapıldıktan sonra mezat oluşturup ürün girişlerini yaparak mezatı pey verilecek duruma getirirler.

Alıcılar ise siteye üyelik oluşturup kendilerine gönderilen sms kodu ile üyeliklerini onayladıktan sonra, satıcıların oluşturdukları mezatlardaki ürünlere pey verebilirler.

Satıcılar mezat oluşururken canlı olarak sonlandırma seçeneğini seçerlerse; alıcıların verdiği peyler sonlanma tarihine kadar toplanır. Mezat sonlanma tarihinde pey verme işlemi durur ve canlı mezat başlar. Ürünler için nihai peyler canlı mezat ortamında verilir. Bir ürüne canlı mezat ortamında pey verilmezse canlı mezat öncesi verilen peyler geçerli olur.

Mezat süreci tamamlandıktan sonra ürünlere en yüksek peyi veren alıcılar raporlanır. Bu andan sonra alıcıların ödeme, satıcıların ise kargolanma ve teslim süreci başlar.

İlgili Başlıklar : Mezat sitesi nasıl çalışır, Mezat sitesi nasıl kullanılır, Müzayede sitesi nasıl çalışır

Özellikler

Kurulum ücreti yok!

Mezat sitesi kurulumu için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Sadece mezat yayınlamak için ücret ödersiniz.


Mezat yayınlama ve yönetme

Temel özelliklerden biri olan Mezat Yayınlama kısmında mezatın bitiş tarihi ve genel ayarlarını yaparak yayına hazır hale getirirsiniz. Yayına açılan mezatlarda bitiş tarihine kadar pey toplayabilirsiniz. Pey toplama bittikten sonra ürünlerin teslimat süreçlerini yönetebilirsiniz. Sistem, baştan sona tüm süreçlerde her konuya hakim olmanızı ve yönetmenizi sağlar.


Excel ile ürün aktarımı

Yayınladığınız mezatlar için ürünleri tek tek girmek yerine excel dosyasında hazırlandığınız ürünleri kolayca içeri aktarabilir ve ciddi bir zaman tasarrufu sağlarsınız.


Tahsilat çözümleri

Mezat sitesi; Tüm bankalar ve aracı kuruluşlarla tam entegredir. Müşterilerinizin kolayca kredi kartı kullanarak ödeme yapmasını sağlar.


Çoklu dil desteği

Mezat sitesi; Farklı dillerde sitenizi yayınlama imkanı sunar.


Çoklu ve farklı para birimi desteği

Mezat sitesi; Farklı para birimlerinde ürünlerinizi satışa çıkarmanızı ve müşterilerinizin diğer para birimlerine çeviri yapmalarını sağlar.


Sms ve E-posta bildirimleri

Mezat sitesi; Sms ve e-posta hizmet sağlayıcıları ile tam entegredir. Müşterilerinize tüm süreçlerde kolayca sms ve e-posta bildirimleri gönderebilirsiniz.


Hemen Al

Hemen al özelliği sayesinde açık arttırmaya çıkarmadan satmak istediğiniz ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.


Finans Takibi

Müşterilerinizin ve tedarikçilerinizin alacak, borç ve ödemelerinizi takip edebilirsiniz, onları bilgilendirebilirsiniz.


7/24 Destek hizmeti


Sürekli bakım, geliştirme ve yedekleme hizmeti


Ücretsiz sunucu hizmeti

Fiyatlandırma

Uygun fiyat, yüksek teknoloji ve kalite prensibimiz ile mezat yayıncılarına en iyi çözümleri sunmayı hedefliyoruz. Bu yüzden site açılışında kurulum ücreti TALEP ETMİYORUZ. Site kurulumunuzu yaptıktan sonra sadece mezat yayınlamak için mezat bakiyesi satın almanız gerekmektedir. Güncel mezat bakiyesi fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

* Fiyatlarımıza %18 kdv hariçtir.

* Tüm müzayedelerde canlı opsiyonu bulunmaktadır.

* Alınan paketlerin geçerlilik süresi 1 aylıktır. 1 ay içerisinde kullanma zorunluluğu vardır.


PAKET-1 1 Mezat : 1.000 TL + kdv

Hemen al özelliği sayesinde açık arttırmaya çıkarmadan satmak istediğiniz ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.


PAKET-2 5 Mezat : 750 TL + kdv (Adet Fiyatı)

Hemen al özelliği sayesinde açık arttırmaya çıkarmadan satmak istediğiniz ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.


PAKET-3 10 Mezat : 500 TL + kdv (Adet Fiyatı)

Hemen al özelliği sayesinde açık arttırmaya çıkarmadan satmak istediğiniz ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.


PAKET-4 1 Aylık Sınırsız Mezat : 10.000 TL + kdv

Hemen al özelliği sayesinde açık arttırmaya çıkarmadan satmak istediğiniz ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.

Müşteri Yorumları

Uzun yıllardır kullandığımız "Mezat Sitesi" yazılımı sayesinde müşterilerimize farklı ve kaliteli bir deneyim yaşatıyoruz.

Mehmet Çetin

Çarşı Mezat

Online müzayede konusunda "mezat sitesi" tecrübesine güveniyorum.

Timuçin Çetinkaya

Hermes Mezat

Sürekli gelişen ve yenilenen mezat sitesi yazılımından memnunum. Her zaman en iyi çözümleri uygun fiyatlara sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Zeki Ağaç

Mezat Dükkanı